Wordpress'de Yorum Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

WordPress sitenizdeki yorum bildirimlerini kapatmak mı istiyorsunuz?

WordPress, web sayfasının herhangi bir yazısına yeni bir yorum yapıldığında site yöneticilerini bilgilendirir. Bu ayar yeni kurulan sitelerde varsayılan olarak ayarlanmıştır.

Yeni bir blog oluşturuyorsanız, bu özellik yorumlara yanıt verebileceğiniz ve dolayısıyla kullanıcı katılımını artırabileceğiniz yeni yorumlar konusunda sizi uyaracaktır.

Ancak siteniz büyüdükçe çok fazla bildirim alacağınız için bu durum can sıkıcı olabilir.

Neyse ki WordPress, yorum bildirim e-postalarını devre dışı bırakmak için kolay bir yol sunmuştur. Bu yazıda, WordPress’te yorum bildirimlerini nasıl kapatılır göstereceğiz.

WordPress’te Yorum Bildirimleri Nasıl Kapatılır? (Adım Adım Anlatım)

Öncelikle, WordPress yönetici panelinize giriş yapmanız ve Ayarlar » Tartışma sekmesine gitmeniz gerekir. Buradan, şu iki onay kutusu seçeneğini göreceğiniz “Şu durumlarda bana e-posta gönder” bölümüne gidin:

  • Her yorum yapıldığında
  • Bir yorum denetlenmek üzere beklemeye alındığında

Yorum Bildirimlerini Kapatma 1

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, yorum bildirimi e-postaları WordPress’te varsayılan olarak etkindir.

Yorum Bildirimlerini Kapatma 2

Yorum bildirimlerini devre dışı bırakmak için her iki kutucuğun işaretini kaldırmanız ve ardından sayfanın altındaki “Değişiklikleri Kaydet” butonunu tıklamanız gerekir.

Hepsi bu kadar!

WordPress artık site yöneticilerine ve yazıların sahiplerine yorum bildirimi e-postaları göndermeyecektir.

WordPress yorum bildirimlerinizi iyileştirmek için daha fazla ipucu istiyorsanız, WordPress yorum bildirimleri e-postalarının nasıl yönetileceğiyle ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diğer WordPress Sitelerinden Yorum Bildirimi E-postalarını Kapatma

Sizinkinden başka web sitelerinden yorum bildirim e-postaları alıyor musunuz?

Başka bir blogdaki bir yazıya yorum yaptıysanız ve yorumlarına abone olduysanız, yazıya her yeni yorum eklendiğinde yorum bildirim e-postaları alırsınız.

Günümüzde birçok blog yazılara abonelik imkanı sağlayan Yorumlara Abone Ol gibi eklentiler kullanmaktadır.

Muhtemelen yorum abone seçeneğinin işaretini kaldırmayı unuttunuz veya istemeden işaretlediniz.

Örneğin, bu makalenin yorumlar bölümünde “Beni sonraki yorumlar için e-posta ile bilgilendir” seçeneğini görebilirsiniz.

Eğer cevabını merakla beklediğiniz bir soru sorduysanız, yazıyı gönderen yazarın yanıtını beklemeniz yararlı olur. Ancak, genel bir geri bildirim yorumu yaptıysanız, bildirim almanız gereksiz yere dikkatinizi dağıtabilir.

Size gelen maildeki abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak bu bildirim e-postalarının aboneliğini iptal edebilirsiniz.

Umarız bu makale WordPress’te Yorum Bildirimleri Nasıl Kapatılır hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca, WordPress’teki yorumların nasıl tamamen devre dışı bırakılacağına dair yazımıza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here