Ziyaretçileri Rastgele Bir Yazıya Yönlendirme

Ziyaretçileri rastgele bir yazıya yönlendirmek ister misiniz? Rastgele bir gönderi, kullanıcıların daha önceden yazdığınız yazıları keşfetmelerine ve farklı konu ya da kategorilerden değişik yazıları okumalarına olanak tanır. Bu yazımızda, WordPress’te ziyaretçileri rastgele bir yazıya yönlendirme nasıl yapılır göstereceğiz.

Neden Ziyaretçileri Rastgele Bir Yazıya Yönlendirmeliyim?

WordPress, default ayarlarında yazıları ters kronolojik sırada (en yeniden en eskiye doğru) görüntüler, böylelikle ziyaretçileriniz en son yayınladığınızı ilk olarak görür. Blogunuza düzenli olarak yazı yazıyorsanız, ziyaretçileriniz eski yazılarınızın farkına varamayabilir.

Bu sorunu bertaraf etmenin bir yolu, blogunuzun sidebar kısmında rastgele yazılar gösterebilirsiniz. Bu yöntem sayfa görüntülemelerinizi artırırken, ziyaretçilerinizin de yeni içeriği keşfetmesine olanak tanır. Ayrıca ziyaretçileri 404 hata sayfasından rastgele bir yazıya yönlendirebilirsiniz.

Şimdi, WordPress’te ziyaretçileri rastgele bir yazıya yönlendirme nasıl yapılır bir göz atalım.

WordPress’te Ziyaretçileri Rastgele Bir Yazıya Yönlendirme

İlk olarak yapmanız gereken olmazsa olmaz şey Redirect URL to Post eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Yeni başlayanlar için Eklenti Nasıl Yüklenir -Adım Adım Anlatım adlı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Etkinleştirme sonrasında, WordPress eklenti sayfasında yönlendirme için URL sorgu parametrelerini göreceksiniz. Diğer eklentilerde olduğu gibi, bu eklentinin Admin Panelinde bir ayar sayfası yok. Tüm ayarları eklenti sayfasından yapmanız gerekecek.

Bu sorgu parametrelerinden herhangi birini sayfa veya yazılarınızda kullanarak, ziyaretçilerinizi rastgele bir yazıya, son yazınıza ya da daha eski yazılarınıza yönlendirebilirsniz.
Rast Gele Yönlendirme
Ziyaretçileri rastgele bir yazıya yönlendirmek için, rastgele yazı sorgu parametresini buradan kopyalayıp 404 hata sayfalarınıza ve diğer sayfalara bağlantı olarak ekleyebilirsiniz.

Ziyaretçiler bağlantıya tıkladıkları zaman, rastgele bir yazıya yönlendirecektir.

Yönlendirme için bir buton kullanabilirsiniz. Rastgele bir yazıyı göstermek isterseniz, aşağıdaki shortcode’u herhangi bir yazı ya da safanıza eklemeniz yeterlidir.

[Redirect_to_post_button]

Kullanıcılar bu butonu tıkladığı zaman, web sitenizdeki rastgele bir yazıya yönlendirilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here