En İyi 5 WordPress Anket Eklentisi

Web siteniz için en kullanışlı WordPress anket eklentisini mi arıyorsunuz? Anketler, kullanıcı geri bildirimini toplamanıza olanak tanır ve böylece işletmenizin kalitesini artırarak daha geniş kitleye hizmet verme imkanı sunar. Bu yazımızda, piyasadaki en iyi WordPress anket eklentilerini tanıtacağız. Yeni başlayanlar için Eklenti Nasıl Yüklenir -Adım Adım Anlatım adlı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir WordPress Anket Eklentesinden Beklenilenler

Web sitenizde kullanıcıların fikirlerini toplamanın birçok yolu vardır. Bir iletişim formu ekleyebilir, anketler oluşturabilir, kullanıcılardan yorum bırakmasını isteyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bir anket eklemek bunlar içinde en kullanışlı ve etkili olanıdır. Maksimum kullanıcı katılımını sağlamak için anketleri çekici, eğlenceli ve kullanışı kolay bir hale getirmeniz gerekir.

İyi bir anket eklentisi, formunuzun mükemmel görünmesini sağlar ve kullanımı kolaydır. Raporlama, anketler için çok önemlidir. Bu nedenle, kullanıcı tarafından gönderilen verilerin dışa aktarılması ve depolanabilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, anket sonuçlarını nasıl paylaşmak istediğinizi de düşünmeniz gerekir. Sonuçları web sitenizde görüntülemek istiyorsanız, anket sonuçlarını güzel bir biçimde yerleştirmenize izin veren bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

En iyi 5 WordPress anket eklentilerine ve bunların bazı özelliklerine bir göz atalım.

1. WPForms
WPForms
WPForms, piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Çok ilgi çekici anket formları oluşturmanızı sağlayan güçlü anketler birlikte gelir.

Anketleri, koşullu mantık, çoklu sayfa formları, özel bildirimler, e-mail entegrasyonu ve daha fazlası gibi diğer kullanışlı WPForms özellikleriyle birleştirebilirsiniz. Herhangi bir formu sadece bir kutucuğu tıklayarak ankete dönüştürebilirsiniz.

WPForms anketleri ile ilgili en öne çıkan nokta raporlama bölümüdür. WPForms, anket yanıtlarına dayalı olarak grafikler ve grafikler ile otomatik olarak anlaşılır raporlar oluşturur. Anket sonuçlarını herhangi bir WordPress sayfasında kısa kodla gösterebilir veya kullanıcılarınızı anketi doldurduktan sonra sonuçlar sayfasına yönlendirebilirsiniz.

WPForms, sosyal medyada veya powerpoint sunumlarınızda paylaşabilmek için anket grafiklerini dışa aktarma imkanı sunar.

2. Polldaddy
Polldaddy
Polldaddy popüler bir WordPress anket eklentisidir. Diğer eklentiler gibi aynı zamanda bir iletişim formu eklentisi değildir ve listedeki tanıttığımız diğer eklentilerin aksine anketler dışındaki amaçlar için kullanılamaz.

Ücretsiz bir eklenti olarak kullanılabilir, ancak API anahtarını almak için bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacaktır. Ücretsiz sürüm, özellikleri açısından sınırlıdır ve anket formunuza Polldaddy logosunu da ekleyecektir. Bu logoyu istemiyorsanız ve eklentinin daha fazla özellikleri olsun istiyorsanız, ücretsiz sürümü ücret karşılığında yükseltmeniz gerekecektir.

Polldaddy anket oluşturmak için sürükle ve bırak aracı ile kullanım açısından oldukça basittir. Oluşturduğunuz her anketin anket paylaşım ayarlarını, sonuç paylaşımını ve stil seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, birden fazla yanıtı önlemek için spam ve bazı temel IP filtrelerini engelleyen captcha da içerir.

3. Gravity Forms
Gravity Forms
Gravity Forms, anket oluşturmak için birçok eklenti ile birlikte gelen en eski WordPress form eklentilerinden biridir. Kullanımı kolaydır oldukça kolaydır.

Oluşturulan anket sonuçları sadece admin paneli içinde görülebilir. Grafiksel gösterimi mevcut değildir. Anket sonuçlarını bir CSV dosyasına aktarabilir ve sonuçları bir WordPress tablo eklentisi kullanarak web sitenizde görüntüleyebilirsiniz.

4. Quiz and Survey Master
Quiz and Survey Master
Adından da anlaşılacağı gibi, Quiz ve Survey Master WordPress sitenize sorular ve anketler eklemenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Çok iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip değildir, ancak iyi dokumente edilmiş ve birçok kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

Temel ücretsiz eklenti, tüm yaygın form alanları ile anketler oluşturmanıza olanak tanır ve hatta çok sayfalı anketler bile oluşturabilirsiniz. Ayrıca, interaktif cevaplar, skor tabloları ve puanlama ile WordPress’te quiz eklemek için de kullanabilirsiniz. Raporlama ve analiz için, premium bir eklentiyi ayrı olarak satın almanız gerekir.

5. WP-Polls
Wp Polls
Kullanıcılarınız için basit bir anket çözümü arıyorsanız, WP-Polls kolay ve ücretsiz bir seçenek olacaktır. 100.000’den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Bu listede bulunan diğer eklentilerden farklı olarak bir form oluşturucu yoktur ve anket oluşturmak için yalnızca radio butonlarını veya checkboxları kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar oylarını kullandıktan sonra anket sonuçlarını otomatik olarak anlık görebilir. Kayıtlı kullanıcıların oyları protokol dosyalarına kaydedilir. öylelikle kimin hangi oyu kullandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Kayıtlı olmayan kullanıcıların kullandıkları IP Adreslerini görebilirsiniz. Şayet aynı IP den birden fazla oy kullanımı mevcut ise, bunu filtreleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here