Kullanıcılar Yorumlarına Nasıl Resim Ekler

Resimler ve yorumlar, sitenizdeki kullanıcı etkileşimini artırmak için güçlü araçlardır. Bunun en büyük nedenlerinden biri, Facebook’un kullanıcılarına yorum yaparken resim yüklemelerine izin vermesidir. Aynı özelliğin WordPress’te de olduğunu biliyor muydunuz? Hedef kitlesine bağlı olarak yorumlara resim yükleme fonksiyonu, sitenizdeki kullanıcı etkileşimini önemli ölçüde artırabilir. Bu makalede, WordPress sitelerinde kullanıcılar yorumlarına nasıl resim ekler anlatacağız.

Kullanıcılara Yorumlara Resim Yükleme İzni Verme

Yapmanız gereken ilk şey, Comment Attachment eklentisini yükleyip etkinleştirmektir. Yeni başlayanlar için Eklenti Nasıl Yüklenir -Adım Adım Anlatım adlı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Etkinleştirme sonrasında, WordPress admin panelinde Ayarlar »Tartışma bölümüne gidip, Comment Attachment kısmına kadar sayfayı indirmeniz gerekir.
Comment Attachment
Bu bölümde, WordPress’te yayımladığınız yazı ve sayfalarınızın yorum kısımlarının eklenti ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar, yorum alanı, alan başlığı, gerekli seçenekler, dosya türleri, resim ek boyutları ve daha fazlasını içerir.

Ayrıca, kullanıcılar sadece resim yüklemeyle sınırlı kalmayıp PDF, Powerpoint Sunumları, Excel Tabloları gibi dosyaları da yorumlarına ekleyebilirler. Bunun için izin verilen dosyaları seçmeniz yeterli olacaktır.
Dosya Türleri
Tüm işlemler bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet butonunu tıklayın.

Ayarları kaydettikten sonra, WordPress sitenizdeki herhangi bir yazı sayfasına gidin ve aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yorum alanında bir dosya yükleme alanı göreceksiniz:
Dosya Seç
Kullanıcılar tarafından yüklenen tüm resimler WordPress ortam kütüphanesinde saklanır. Bir kullanıcı tarafından yüklenen bir görüntüyü silmek istiyorsanız, Ortam » Kütüphane‘ye gitmeniz, görüntüyü bulmanız ve ardından da silmeniz gerekir.

Not: Bu işlem, yorum metnini etkilemeden resmi kullanıcının yorumundan siler.

Bazı kullanıcıların uygunsuz içerikte resim göndermesine engel olmak için, sitenizde görünmeden önce tüm yorumları denetleyebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla kullanıcıyı yayımladığınız yazı veya sayfalarınıza çekmek için toplam yorum sayısını da görüntüleyebilirsiniz.

Umarım bu yazım, kullanıcılar yorumlarına nasıl resim ekler konusunda faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here